انتخاب همسر (نكته هاي جواني )

*هدف و ضرورت ازدواج :

با سلام به دوستان عناوين مطالب مطرح شده در کلاس مراحل ازدواج ويژه خواهران که در دوره تابستاني دانشکده علوم دانشگاه تهران مطرح شده به شرح زير است:
مجلس اول :
*
هدف ازدواج :
با توجه به اينکه خداوند دانا ترين ، توانا ترين و مهربانترين  و خالق ماست براي هر امري از امور هدف و دليلي مي تواند کاملتر از اين باشد که بگوييم براي خدا. براي اطاعت امر هماني که بهترين است و بهترين را مي داند و براي ما مي خواهد.
قل ان صلوتي و نسکي و محياي و مماتي لله رب العالمين.
بگو حتما نماز من و روش زندگي من و زندگي و مرگ من براي خداست. پرورش دهنده جهانيان.
*
ضرورت ازدواج: با توجه به آيات واحاديث بسيار مي يابيم که قدر جايگاه والاي ازدواج خوب و بر مبناي شناخت را در ميابيم. خداوند در قرآن کريم مي فرمايد: هوالذي خلق لکم من انفسکم ازواجالتسکنوا اليها و جعل بينکم موده و رحمه: او کسي است که از جنس خودتان برايتان همسراني آفريد تا به او آرامش يابيد و بين شما مودت و رحمت را قرار داد.
ودر روايات فرموده اند کسي که در ابتداي جواني ازدواج کند دو سوم دين خود را حفظ کرده است .
و اين که پيامبر اکرم آن را از سنت خود دانسته و کسي را که از سنت ايشان سر باززند از خود نمي دانند.
ازدواج کلاس حريم شناسي صحنه ادب ، آموزشگاه خود باوري و مدرسه تقويت اراده و ايمان و اميد و نشاط و خلاقيت است که توهم تلخ تنهايي را به لذت شيرين همدلي و فهم حضوري موثر تبديل مي کند.
*
آيا هر ازدواجي آرامش بخش ،موفق و رشد دهنده و حفظ کننده است:خير در سوره واقعه مي خوانيم : و کنتم ازواجا ثلاثه : فاصحاب الميمنه ما اصحاب الميمنه و اصحاب المشئمه ما اصحاب المشئمه و السابقون السابقون اولئک المقربون.
پس زوج هاي سه گانه خواهد بود: اصحاب دست راست ، اصحاب دست چپ ، سابقون و سبقت گيرندگان در نيکي ها.
همانطور که ازدواج براي خوبان تقويت کننده خوبيهاست ، براي بدان هم تقويت کننده و تثبيت کننده بدي ها خواهد بود. و همانگونه کساني که همسر را يار و همراهي در راه کمال مي دانند با سبقت در تکميل خود وابراز نيکيها و فداکاري ها يشان براي ظهور حق ، دستگيري ديگران و مجاهده در راه خدا وا پذيرش ناملايمات راه به اين مهم      `

+ جوان امروز ; ٥:۳٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٤ امرداد ،۱۳۸٤
comment نظرات ()