انتخاب همسر (نكته هاي جواني )

چگونه همسری شايسته انتخاب کنيم ۱

سلام به دوستان جوان. از امروز می خواهم راجع به نحوه انتخاب همسر خوب با هم صحبت کنيم. اولين سوالی که خيلی ها از هم می پرسند اينه که از کجا بشناسيم ؟ از کجا بفهميم که چقدر راست می گه و چقدر تظاهر به خوبی می کنه؟

می خوام بگم که حل اين مسئله خيلی راحته و فقط ۲ راه داره:

۱- اوليش اينه که همونطوری که وقتی کسی ادعا می کنه کامپيوتر بلده برای استخدام تو يه شرکت به کيف  cdاش و قيافه مهندسی اش نگاه نمی کنند و می برنش پيش متخصص کامپيوتر که ازش چند تا سوال بکنه - برای انتخاب آدم خوب هم راهی نيست جز اينکه آدم خوبی باشی تا درست را از نادرست و ملکه های روحی و اخلاقی را از ادا و اصولهای لحظه ای تشخيص بدی.وقتی می تونی راستگو بودن را بفهمی که خودت راستگو باشی و وقتی خودت آدم اخلاقی ای بودی با کوچکترين اثر از اخلاقهای عجيب زنگهات  به صدا در ميان.

۲- هميشه گفتند : از کوزه همان برون تراود که در اوست.اين خيلی حرفه

نمی تونه کسی زياد نقش بازی کنه چون آخرش هر کسی فقط بلده که خودش باشه و اگر بهتر بودن را بلد بود که حتما بهتر می شد . ما اغلب دلمون می خواد بهتر باشيم ولی نيستيم چون بهتر از اين رو بلد نيستيم کم ديديم و ياد نگرفتيم .با خوبا کم گشتيم.مثل اونا نشديم.همش چسبيديم به مامان و بابا و نگا کرديم خاله و عمو مون که چی می گن.

اگه هر بخوای سوالای کلی بپرسی می تونه با بله و نخير در بره . اما اگه ناخن بزنی گير بدی ، بحث کنی و دليل و تو ضيح بخوای يعنی می خوام بگم بلد باشی خوب اين کوزه هه رو تکون بدی همون صدايی رو می شنوی که راسته و همون چيزايی رو اقرار می کنه که يه عمر باهاشون خو کرده.

دلم می خواد هميشه اينقدر پر از خدا باشم که تو هر جايی تکون می خورم فقط صدای خدا بشنوم.کوچه ،خيابون ،محل کار ،خونه ،در خلوت يا جمع ، چون هيچکس نمی تونه نقش بازی کنه . 

+ جوان امروز ; ٦:٢٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٥ شهریور ،۱۳۸٢
comment نظرات ()